Connect with us

Dünya

ASKERİ RADAR ve SINIR GÜVENLİĞİ ZİRVESİ 5 Ekim’de Ankara’da….

Published

on

Türk Savunma Sanayinin en son üretimlerinin yer aldığı ve yeni projelerin ilk sunumlarının yapılacağı ASKERİ RADAR ve SINIR GÜVENLİĞİ ZİRVESİ 5 Ekim’de Ankara’da….

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü KONGRE MERKEZİ’nde yapılacak zirveye yaklaşık 22 ülkeden katılımcıların gelmesi bekleniyor.

5-6 Ekim tarihlerindeki zirve kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Ankara Temsilciliği tarafından düzenleniyor.

İçişleri Bakanlığı’nın himayesinde, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı’nın destekleriyle yapılacak zirvede sınır güvenliğinden göçmen krizine, yerli savunma sanayi çözümlerinden bölgesel fırsatlara uzanan bir çok konu ele alınacak.

Üçüncü ASKERİ RADAR VE SINIR GÜVENLİĞİ ZİRVESİ ANKARA GRAND OTEL’de yapılan bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Ankara MÜSİAD Başkanı Hasan Fehmi YILMAZ, tanıtım toplantısında ASKERİ RADAR ve SINIR GÜVENLİĞİ ZİRVESİ hakkında bilgi verdi.

Hasan Fehmi YILMAZ, hedeflerinin yüzde 100 yerli üretim olduğunu vurgulayarak Hacettepe Beytepe Kampüsü Kongre Merkezi’ndeki zirvenin ilk zirveye göre dört kat büyüklükte olacağını bildirdi. Konuşmasında, Savunma sanayinde Başkenti bölgesel merkez haline getirecek projeleri her zaman desteklediklerini ifade eden YILMAZ, Savunma sanayinin yüzde 80’inin Ankara’lı şirketlerce oluşturulduğunu söyledi.

Hasan Fehmi YILMAZ, savunma sanayinde yerlilik oranının yüzde 25’lerden yüzde 75’ler gibi rakamlara. tırmanmasının gurur verici olduğuna işaret etti. Savunma sanayinde Ülke güvenliğiyle ilgili kritik kararlarda amaçlarının yerlilik oranını yüzde 100’e yükseltmek olduğunu ifade eden MÜSİAD ANKARA Başkanı YILMAZ, savunma sanayinin gelişimini ve ihracatı desteklemeye de devam edeceklerini bildirdi.

Yılmaz, 5 ve 6 Ekim tarihlerinde yapılacak iki gün sürecek zirvede ilk sunumun “ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI’nda SINIR GÜVENLİĞİ’nin”ÖNEMİ konulu ÖZEL oturumla başlayacağını kaydetti. Yerli üreticileri Alım Heyetleri ve Askeri Ataşelerle bir araya getirecek Askeri Radar ve Sınır GÜVELİĞİ ZİRVE’sine yüze yakın firmanın katılması öngörülüyor.

Zirveye, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Türk Cumhuriyetlerinden Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle Fransa, Japonya ve Pakistan ile birlikte 22 ülkeden yaklaşık bin 200 kişinin katılması da öngörülüyor.

MÜSİAD Başkanı Hasan Fehmi YILMAZ’ın konuşmasından sonra yönetim kurulu üyeleri Fatih Bilal YÜLEK ile projelendirme ve iş geliştirmeden sorumlu Daire Başkan Yardımcısı Ömer BULUT, gazetecilerin zirve hakkındaki sorularını cevapladılar.

Gazetecilerin sorularının hemen akabinde Başkan HASAN FEHMİ YILMAZ ve yönetim kurulu üyeleri bir süre gazetecilerle güncel konularla ilgili sohbet ettiler.

MILITARY RADAR and BORDER SECURITY SUMMIT in Ankara on October 5th.

MILITARY RADAR and BORDER SECURITY SUMMIT, where the latest productions of the Turkish Defense Industry will take place and the first presentations of new projects will be held, is in Ankara on October 5th. Participants from approximately 22 countries are expected to attend the summit to be held at Hacettepe University Beytepe Campus CONGRESS CENTER.

The summit on October 5-6 is organized by the Independent Industrialists’ and Businessmen’s Association Ankara Representative Office, whose short name is MUSIAD.

At the summit, which will be held under the auspices of the Ministry of Interior and with the support of the Ministry of National Defense and the Presidency of Defense Industries, many issues from border security to the migrant crisis, from domestic defense industry solutions to regional opportunities will be discussed.

he Third MILITARY RADAR AND BORDER SECURITY SUMMIT was introduced at a press conference held at ANKARA GRAND HOTEL.

Ankara MUSIAD President Hasan Fehmi YILMAZ gave information about MILITARY RADAR and BORDER SECURITY SUMMIT at the introductory meeting.

Hasan Fehmi YILMAZ emphasized that their target is 100% domestic production and stated that the summit at the Congress Center of Hacettepe Beytepe Campus will be four times larger than the first summit. In his speech, YILMAZ stated that they always support the projects that will make the capital a regional center in the defense industry, and said that 80 percent of the defense industry was created by companies from Ankara. Hasan Fehmi YILMAZ, the rate of locality in the defense industry is from 25 percent to 75 percent. He pointed out that he was proud to climb.

Stating that their aim is to increase the rate of domesticity to 100 percent in critical decisions regarding the country’s security in the defense industry, MUSIAD ANKARA President YILMAZ stated that they will continue to support the development of the defense industry and exports.

Yılmaz noted that the first presentation at the summit, which will last for two days on October 5 and 6, will begin with a SPECIAL session on the IMPORTANCE of BORDER SECURITY IN THE THIRD WORLD WAR.

It is envisaged that nearly a hundred companies will participate in the Military Radar and Border Security SUMMIT, which will bring together domestic manufacturers with Procurement Committees and Military Attachés. It is envisaged that approximately 1,200 people from 22 countries will attend the summit, especially the United States of America, Azerbaijan, Kazakhstan, the Turkish Republic of Northern Cyprus, France, Japan and Pakistan.

After the speech of MUSIAD President Hasan Fehmi YILMAZ, board members Fatih Bilal YÜLEK and Deputy Head of Department responsible for project design and business development Ömer BULUT answered journalists’ questions about the summit. Immediately after the questions of the journalists, President HASAN FEHMİ YILMAZ and the members of the board of directors chatted with the journalists about current issues for a while.

RADAR MILITAIRE et SOMMET DE LA SÉCURITÉ DES FRONTIÈRES à Ankara le 5 octobre.

RADAR MILITAIRE et le SOMMET DE LA SÉCURITÉ DES FRONTIÈRES où auront lieu les dernières productions de l’industrie de la défense turque et les premières présentations de nouveaux projets, se tiendra à Ankara le 5 octobre. Les participants d’environ 22 pays devraient assister au sommet qui se tiendra au CENTRE DES CONGRÈS du campus Beytepe de l’Université Hacettepe.

Le sommet des 5 et 6 octobre est organisé par le Bureau de représentation de l’Association des industriels et hommes d’affaires indépendants d’Ankara, dont le nom abrégé est MUSIAD.

Au sommet, qui se tiendra sous l’égide du ministère de l’Intérieur et avec le soutien du ministère de la Défense nationale et de la Présidence des industries de défense, de nombreuses questions allant de la sécurité des frontières à la crise des migrants, de la défense intérieure les solutions de l’industrie aux opportunités régionales seront discutées.

Le troisième SOMMET MILITAIRE SUR LE RADAR ET LA SÉCURITÉ DES FRONTIÈRES a été présenté lors d’une conférence de presse tenue à ANKARA GRAND HOTEL.

Le président du MUSIAD d’Ankara, Hasan Fehmi YILMAZ, a donné des informations sur le RADAR MILITAIRE et le SOMMET DE LA SÉCURITÉ DES FRONTIÈRES lors de la réunion d’introduction.

Hasan Fehmi YILMAZ a souligné que leur objectif est une production nationale à 100% et a déclaré que le sommet au centre des congrès du campus Hacettepe Beytepe sera quatre fois plus grand que le premier sommet. Dans son discours, YILMAZ a déclaré qu’ils soutenaient toujours les projets qui feront de la capitale un centre régional de l’industrie de la défense, et a déclaré que 80% de l’industrie de la défense a été créée par des entreprises d’Ankara. Hasan Fehmi YILMAZ, le taux de localité dans l’industrie de la défense est de 25 à 75 %. Il a souligné qu’il était fier de grimper.

Déclarant que leur objectif est d’augmenter le taux de domesticité à 100 pour cent dans les décisions critiques concernant la sécurité du pays dans l’industrie de la défense, le président de MUSIAD ANKARA YILMAZ a déclaré qu’ils continueraient à soutenir le développement de l’industrie de la défense et les exportations.

Yılmaz a noté que la première présentation au sommet, qui durera deux jours les 5 et 6 octobre, commencera par une session SPÉCIALE sur l’IMPORTANCE de la SÉCURITÉ DES FRONTIÈRES DANS LA TROISIÈME GUERRE MONDIALE.

Il est prévu que près d’une centaine d’entreprises participent au SOMMET du radar militaire et de la sécurité des frontières, qui réunira les fabricants nationaux avec les comités d’approvisionnement et les attachés militaires. Il est prévu qu’environ 1 200 personnes de 22 pays assisteront au sommet, en particulier les États-Unis d’Amérique, l’Azerbaïdjan, le Kazakhstan, la République turque de Chypre du Nord, la France, le Japon et le Pakistan.

Après le discours du président de MUSIAD Hasan Fehmi YILMAZ, les membres du conseil d’administration Fatih Bilal YÜLEK et le chef adjoint du département responsable de la conception du projet et du développement commercial Ömer BULUT ont répondu aux questions des journalistes sur le sommet. Immédiatement après les questions des journalistes, le président HASAN FEHMİ YILMAZ et les membres du conseil d’administration ont discuté un moment avec les journalistes des questions d’actualité.

Dünya

“Nijerya’nın Afrika kıtasında barışın, istikrarın ve ekonomik kalkınmanın tesisi yönünde gösterdiği çabalar takdire şayandır”

Published

on

By

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Devlet Başkanı Buhari ile düzenlediği basın toplantısında, “D-8, İslam İşbirliği Teşkilatı, ECOWAS ve Afrika Birliği gibi kuruluşların önemli bir üyesi olan Nijerya, bölgesinin ve dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Nijerya’nın Afrika kıtasında barışın, istikrarın ve ekonomik kalkınmanın tesisi yönünde gösterdiği çabalar takdire şayandır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında iki gün önce Sokoto eyaletinde bir pazar yerine düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Nijeryalılara Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm Nijerya halkına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Beş yıl aradan sonra, Nijerya’ya gerçekleştirdiği resmî ziyaretin Türkiye-Nijerya ilişkilerini bir üst düzeye çıkaracağına inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Az önce çeşitli alanlarda imzalamış olduğumuz anlaşmalar, ziyaretimizi taçlandırmıştır. Cumhurbaşkanı Sayın Buhari’yle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde Türkiye-Nijerya ilişkilerini tüm cepheleriyle gözden geçirdik. Münasebetlerimizi her alanda nasıl daha ileriye taşıyabileceğimize ilişkin fikir teatisinde bulunduk. İş birliğimizi derinleştirmek hususunda aynı kararlılığı paylaştığımızı memnuniyetle müşahede ettik. Önümüzdeki yıl diplomatik ilişkilerimizin tesisinin 60. yıl dönümünü idrak edeceğiz” dedi.

“NİJERYA İLE TİCARET HACMİMİZ, GEÇTİĞİMİZ YIL 2 MİLYAR DOLARI BULDU”

Nijerya’nın Türkiye’nin Afrika kıtasındaki en eski diplomatik temsilciliklerinden birisine ev sahipliği yaptığını da belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “D-8, İslam İşbirliği Teşkilatı, ECOWAS ve Afrika Birliği gibi kuruluşların önemli bir üyesi olan Nijerya, bölgesinin ve dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Nijerya’nın Afrika kıtasında barışın, istikrarın ve ekonomik kalkınmanın tesisi yönünde gösterdiği çabalar takdire şayandır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika kıtasının üretim merkezi konumundaki Nijerya ile 2020 yılında 2 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Stratejik ortaklık temelinde şekillenen Afrika’yla ilişkilerimize mevcut ziyaretlerimizle ivme kazandırıyoruz. Afrika’daki Büyükelçiliklerimizin sayısı 43’e ulaştı. 21-22 Ekim’de 3. Türkiye-Afrika İş Forumu’nu İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Ardından, 17-18 Aralık’ta İstanbul’da 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağız. Nijerya’yla iş birliğimizi her alanda daha ileriye taşımaya kararlıyız. Pek çok Nijeryalı gencin Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde eğitim görmesinden ve Türkiye Burslarından faydalanmasından da özellikle mutluluk duyuyoruz” dedi.

“NİJERYA İLE ASKERÎ, SAVUNMA VE GÜVENLİK KONULARINDAKİ İŞ BİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ”

Türkiye olarak, dost ve kardeş ülke Nijerya’daki gelişmeleri de yakından takip ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütleri, silahlı çeteler ve deniz haydutlarıyla eşzamanlı mücadele yürüten Nijerya ile askerî, savunma ve güvenlik konularındaki iş birliğimizi güçlendiriyoruz. Bu vesileyle, terör hadiselerinde hayatını kaybeden Nijeryalı kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Nijerya halkına sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayii ve güvenlik alanlarında dünya çapında takdir toplayan imkân ve kabiliyetlerini Nijerya’yla paylaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörle mücadelede sergilediğimiz bu hassasiyetin, Nijerya makamları nezdinde de karşılık bulacağına eminim. Malumunuz Türkiye de uzun yıllardır PKK/PYD, FETÖ, DEAŞ başta olmak üzere çeşitli sayıda terör örgütüyle mücadele etti. 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili, FETÖ’nün Nijerya’da sürdürdüğü yasadışı faaliyetler hakkında Nijerya makamlarıyla gerekli bilgi paylaşımlarında bulunmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

NİJERYA DEVLET BAŞKANI BUHARİ: “TÜM DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL EDİYORSUNUZ”

Türkiye ile Nijerya arasındaki sıcak ilişkilerin iyi seviyede olduğunu vurgulayan Nijerya Devlet Başkanı Buhari, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikinci kez Abuja’da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

Nijerya Devlet Başkanı Buhari, ziyarette ikili ilişkiler gibi birçok konuyu ele aldıklarını aktararak Nijerya ile Türkiye arasındaki nezaket çerçevesinde bu konuları değerlendirdiklerini kaydetti.

İki ülke arasında 8 yeni anlaşma ve mutabakat zaptı imzalandığını belirten Nijerya Devlet Başkanı Buhari, “Enerji, savunma sanayisi, madencilik ve hidrokarbon alanlarında anlaşmalar imzaladık. Bu anlaşmaların en kısa zamanda uygulamaya geçmesini umuyoruz” dedi.

Nijerya Devlet Başkanı Buhari, görüşmelerde Nijerya’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) protokollerinin değiştirilerek Türkiye’ye uygulanan seyahat yasaklarının kaldırıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da Abuja’da çok kıymetli işlere imza attığını vurgulayan Buhari, “Abuja’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından onarılan ortaokulun açılışını yaptı” dedi.

Nijerya Devlet Başkanı Buhari, TİKA’nın Nijerya’ya gerçekleştirdiği desteklerden dolayı Türkiye’ye şükranlarını sundu.

Cömertliği ve iş birliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Nijerya Devlet Başkanı Buhari, “Çatışma alanlarından kaçan 4 milyon kişiye ülkenizde ev sahipliği yaptığınız için teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Tüm dünyaya örnek teşkil ediyorsunuz” ifadesini kullandı.

İKİ ÜLKE ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMALAR

İki ülke arasında, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Nijerya Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığı ile Vergiden Kaçınmaya Engel Olma Anlaşması”, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Nijerya Maliye, Bütçe ve Ulusal Planlama Bakanı Zainab Ahmed tarafından imzalandı.

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Nijerya Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Madencilik Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Nijerya Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Hidrokarbon Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” ve “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Nijerya Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Enerji Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı”nı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyeama tarafından imza altına alındı.

“Nijerya Federal Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gençlik Alanında İşbirliği Anlaşması” ile “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Nijerya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Arasında Siyasi İstişare Mekanizması Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptı” da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyeama tarafından imzalandı.

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Nijerya Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması” ise Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyeama tarafından imza altına alındı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONURUNA ÖĞLE YEMEĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari tarafından onuruna verilen resmî öğle yemeğine katıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda

Published

on

By

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Heyetlerini birbirlerine takdim eden ve basın mensuplarına görüntü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

OKUMAYA DEVAM ET

Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Togo, Burkina Faso ve Liberya Devlet Başkanlarıyla bir araya geldi

Published

on

By

Resmî ziyareti nedeniyle Togo’nun başkenti Lome’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe, Burkina Faso Devlet Başkanı Christian Kabore ve Liberya Devlet Başkanı George Manneh Weah ile bir araya geldi.


Cumhurbaşkanlarının görüşmelerinin ardından bir bildiri yayımlandı.

Togo, Burkina Faso, Liberya ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlarının Görüşmesine Dair Nihai Bildiri

OKUMAYA DEVAM ET

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 8. Türkiye İnovasyon Haftası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’da

SETMARİNE YACHTS

Falcon 900LX

Haber Burada